statystyka
czyli rzecz o dzierganiu
Blog > Komentarze do wpisu

Nie zawsze wszystko wychodzi


Czasem przeglądam sobie różne blogi (no dobra, nagminnie i to całą masę) i zastanawiam się, kiedy dojdę do takiego mistrzostwa w robótkach jak niektóre z Was.

Czasem moja ignorancja i brak doświadczenia mnie dobijają.

Ostatnio poddałam się przy próbie zrobienia sweterka.

Zaczynałam go ze 3 razy, potem czekał na dostawę wełny - bo z wełny unikatowej, ręcznie przędzionej i farbowanej przez Laurkę. Jak już doszły brakujące motki, to okazało się, że jednak w swetrach z okrągłym karczkiem, moje wielkie ramiona są olbrzymie, więc należałoby całość zrobić od nowa, od dołu, normalnie. Reglany nie dla mnie.

No i szłoby wszystko dobrze (tylko jedno prucie było i zmiana drutów na większe), uformowały się biodra i talia... gdyby nie konieczność spuszczenia oczek na podkrój pachy i dekoltu. Próbowałam 3 razy i zawsze coś nie tak.

W kamizelce, którą robiłam, wyszło to znośnie a tu chyba diabeł ogonem miesza albo mocno niedouczona jestem.

Koniec końców po stracie 3 dni, robieniu, pruciu, rzuciłam gada w kąt i tylko patrzę z utęsknieniem, bo wełna szlachetna i kolor cudny.

Na razie wracam do tego, co mi wychodzi, czyli szali i chust. :)


poniedziałek, 22 sierpnia 2011, cyferki

Polecane wpisy

  • Przypominajka

    Powoli rozgaszczam się w nowym miejscu. Troszkę to jeszcze potrwa, bo przenoszę ręcznie prawie wszystkie notki, niestety nie będę mieć Waszych komentarzy.:( Prz

  • Włóczki do adopcji

    Jestem sama w domu na 2 dni, więc w ramach rozrywki postanowiłam uporządkować zasoby włóczkowe. I to tylko te w kartonach, z szuflad nie ruszam. O mamo, ile ja

  • Skarby od Tuptupa

    Muszę, po prostu muszę się pochwalić skarbami, jakie wyrwałam ze sklepu Magic Loop :) Chodzę, miziam je, dotykam i podziwiam:) Sami zobaczcie:) To różowe to Dro

Komentarze
the_li
2011/08/22 15:23:40
Oj tam, oj tam. A jak niby masz nabierać doświadczenia, jak nie dziergając? ;)
-
noelka79
2011/08/22 16:51:39
Czasami są takie dni, że nic nie wychodzi i lepiej przeczekać, odetchnąć i dopiero zacząć od nowa. Mam kilka takich robótek, które czekają na lepszy czas. Powoli je kończę:)
-
Gość: sylwka35, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/08/22 17:43:37
Pewnie, odczekaj i za jakiś czas wrócisz i stworzysz piękny sweter, gwarantuję. Niektóre prace czasami muszą się odleżeć, poczekać na swój czas. A chusty robisz tak piękne, że powinny być balsamem na twą zbolałą, dziewiarską duszę :-)
-
cynthia76
2011/08/22 17:50:56
Na pewno jest ktoś kto ci podpowie.
-
Gość: Ewa, *.dobranet.pl
2011/08/22 19:00:01
Nie przejmuj się. Dziergam troszkę swetry dla siebie i "wychodzą" mi. Oglądając Twój blog i innych dziewiarek podziwiam Wasze chusty. One są piękne. A ja nie potrafię chust. Wzięłam się i dziergam szal - mój pierwszy. Nie wszystko musimy umieć. A może jakaś dziewiarka zrobi Ci sweter, a Ty jej chustę. I co podoba się pomysł ?;-) Pozdrawiam. Ewa
-
2011/08/22 21:10:57
Też mi nie wychodzą sweterki, buuuuuu.
Poza tym myślę, że wiele osób na swoich blogach nie pokazuje tego co im nie wyszło, nie wychodzi, a mają pochowane po szafach na lepsze czasy lub wenę. Głowa do góry, kiedyś musi się udac :-)
-
Gość: aldona, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2014/10/10 20:22:32
poprosze schemat:))