statystyka
czyli rzecz o dzierganiu
Blog > Komentarze do wpisu

Włóczki do adopcji


Jestem sama w domu na 2 dni, więc w ramach rozrywki postanowiłam uporządkować zasoby włóczkowe. I to tylko te w kartonach, z szuflad nie ruszam.

O mamo, ile ja tego mam! Samych typu lace całe pudło, nie licząc moherowych cienizn. Pocieszające jest to, ze to głównie włóczki wysokiej jakości - króluje merino, jedwab i inne naturalne włókna.

I znalazłam też kilka motków, które szukają nowego domu.

Chętnych do adopcji proszę o zgłaszanie się mailowo: w121277@gmail.com

Do cen należy doliczyć koszty przesyłki wg cennika poczty polskiej.

1. 100% merino z Urugwaju: Hot night


Tak się nazywa ten kolor, nic nie poradzę;). Jest to merino urugwajskiego producenta 100purewool.com, ręcznie farbowane, grubość "fingering" czyli w 100 gramach 402 metry, pojedynczo skręcona nić. Tu dwa motki przewinięte już na kłębki i resztka (jakaś 1/3) trzeciego, więc będzie ponad 800 metrów. Cena za całość - 60 zł (czyli 30 zł za motek, mały kłębuszek gratis). A kolorki w bluzce układają się tak, jak pokazano na fotkach w tym wpisie.

2. 100% merino z Urugwaju - Fortress - zarezerwowana A.S.


Dane te same, producent: 100purewool.com, grubość 402m/100 g, czyli razem w tych trzech kłębkach 1206 metrów. Kolory to melanż czerwieni, fioletu, różu i brzoskwini, ręcznie farbowane. Cena - 90 zł za całość.

3. 100% merino z Urugwaju - Yanez


To to samo merino, tylko kolor fioletowy, taki bakłażanowy a nie biskupi, zdjęcie dość wiernie oddaje kolor.

To jest ręczne farbowanie, więc nie będzie on do końca jednolity, są ciut ciemniejsze i jaśniejsze tony, ale całość dzianiny będzie ciemna. Również 3 kłębki 100g/402 metry, razem 1206 m. Cena - 90 zł za całość.

Kto pierwszy, ten lepszy:)


czwartek, 28 lipca 2011, cyferki

Polecane wpisy

  • Przypominajka

    Powoli rozgaszczam się w nowym miejscu. Troszkę to jeszcze potrwa, bo przenoszę ręcznie prawie wszystkie notki, niestety nie będę mieć Waszych komentarzy.:( Prz

  • Plany, plany...

    Miałam napisać mnóstwo rzeczy, ale stwierdziłam, że to jednak blog włóczkowy, i tego się trzymajmy:) Więc ze spraw prywatno-włóczkowych napisze tylko tyle, że o

  • Nie zawsze wszystko wychodzi

    Czasem przeglądam sobie różne blogi (no dobra, nagminnie i to całą masę) i zastanawiam się, kiedy dojdę do takiego mistrzostwa w robótkach jak niektóre z Was. C